Loš vikend Bjelovarsko-bilogorskog trećeligaškog nogometa: Poraz upisala i Mladost iz Ždralova
SUPERSPORT DRUGA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – 4. KOLO SEZONE 2025./2026.:
NK MLADOST ŽDRALOVI – NK ULJANIK PULA 0:2
Osokoljeni pobjedama u prva tri prvenstvena kola pa i prolaskom među 16 najboljih u nacionalnome Kupu, nogometaši Mladosti iz Ždralova ušli su u meč četvrte runde Supersport Druge NL. Imali su namjeru izabranici trenera Dine Babića na svom igralištu „Brdo“ nastaviti svoj stopostotan niz, ali njihov suparnik – pulski Uljanik imao je drugačije planove. Naime, slavili su Puljani u konačnici ishodom 0:2 s tim da ovdje imamo posla s dvobojem u kojem je domaćinstvo zamijenjeno. To na zahtjev pulskog kolektiva zbog radova na njegovu travnjaku, a isto tako, ovdje govorimo o dvoboju u kojem je naš predstavnik odigrao dva različita poluvremena.
Preciznije rečeno, opuštenost u domaćoj igri tijekom prvih 45+ minuta kažnjena je već u 10. Brzu, uigranu akciju kapitalizirao je nekadašnji nogometaš pulske Istre 1961. Robert Perić-Komšić uz napomenu da se i poslije ove egzekucije nastavilo blijedo izdanje momaka u crvenim dresovima. Točnije, i dalje je dvjestotinjak okupljenih gledatelja pratilo Uljanikovu dominaciju. Ta dominacija nagrađena je i drugom egzekucijom, a za koju je u 32. minuti zaslužan Benjamin Pajković. Još jedna je ovo bila brzopotezna akcija s tim što je strijelac Pajković neobranjivo „potegao“ s 25 metara. Lopta se zabila u donji desni kut gola vratara Nikole Ilinčića te se sada Mladost našla u još nezavidnijoj situaciji.
Naravno, sve ovo na sveopće čuđenje njenih simpatizera. Ono što nikako ne treba čuditi jest to što je Babić u stanci dobrano zagrmio. „Jezikova juha“ urodila je plodom jer su kapetan Antonio Azinović i njegovi suigrači sada zaigrali odlučnije te kreirali pritisak na suparničku posljednju liniju. Zapravo, „Redsi“ su tek u drugom dijelu prezentirali igru koja se od njih očekivala od samog početka. No, postojao je ovdje jedan problem. On se zove Mihael Bodetić – čuvar je to pulske mreže koji je zaustavljao i moguće i nemoguće pa smo dojma da ždralovačko društvo ne bi poentiralo do jutra.
Jer, iako je sve domaće prigode teško i pobrojati, jednostavno je nesavladiv bio neupitni igrač susreta – Bodetić. Mreža kao da je ovoga puta bila začarana pa sada možemo samo čestitati neustrašivom, izrazito hrabrom Uljaniku. Također, nadamo se da su Mladostaši na neko duže vrijeme „ispucali“ svoje promašaje, dok nam zaključno još preostaje reći vam da iduće, 5. kolo Babićevim snagama donosi novo domaćinstvo. Ovoga puta ono će biti redovno, a u Ždralove će u petak, 19. rujna od 16 sati stići momčad Lučkog. Papirnato, ideala za povratak na pobjedničke staze, međutim, trebat će nedvojbeni status favorita potvrditi na travnjaku.