U Hrvatsku doselilo više ljudi nego što ih je iselilo, a evo kako stoji naša županija

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Nakon višegodišnjih minusa, Hrvatska je lani napokon uspjela zabilježiti plus u migracijskom saldu, što znači da je više ljudi useljeno u Lijepu našu nego što se iz nje iselilo. Pozitivni migracijski saldo broji čak 11.685 duša, za razliku od minusa ostvarenog 2021. godine kada je iz Hrvatske iselilo 4.512 osoba više nego što se doselilo.

Na nacionalnom nivou, najviše je useljenih iz Ukrajine i europskih zemalja koje nisu članice Europske unije, a Bjelovarsko-bilogorska županija jedna je od onih koje u ovom slučaju prkose pravilima.

Naime, u našoj županiji lani je ipak bilo više onih koji su iselili nego onih koji su doselili, ali po tomu svakako nije izuzetak. Lani je u BBŽ doselilo 466 osoba iz inozemstva i 655 iz drugih hrvatskih županija, dok su u inozemstvo iselile 852 osobe, a u druge županije njih 938.
Kada se sve zbroji, negativan migracijski saldo iznosio je 386 osoba.

Negativan migracijski saldo bilježe i Krapinsko-zagorska, Sisačko-moslavačka, Virovitičko-podravska, Požeško-slavonska, Brodsko-posavska, Osječko-baranjska, Vukovarsko-srijemska i Međimurska županija, dok su u plusu mahom jadranske županije, ali i Zagrebačka, Koprivničko-križevačka i Karlovačka županija.

Foto: Unsplash


PODIJELI S PRIJATELJIMA!