
Sve je spremno za božićni glazbeni spektakl: Novo ruho, vrhunski izvođači, karte u prodaji na dva mjesta
Tradicionalni Božićni gala koncert, jedan od najprepoznatljivijih glazbenih događaja u Bjelovaru, održat će se u srijedu, 10. prosinca u obnovljenoj Dvorani europskih prvaka. Bit će to 21. izdanje manifestacije koju i ove godine snima Hrvatska radiotelevizija, a koncert počinje u 20 sati.
O završetku radova detaljnije je govorio bjelovarski gradonačelnik Dario Hrebak.
– Radovi u dvorani ulaze u završnu fazu i prema najavama, prostor u kojem se izvodi koncert bit će u potpunosti gotov i u funkciji. Preostaje nam dovršiti svlačionice i dio popratnog prostora poput ‘gyma’ i unutarnjih prostorija, koji neće utjecati na održavanje koncerta. Potvrđeno je i da će grijanje u dvorani biti pušteno u utorak, a prostor je cijelo vrijeme bio privremeno zagrijavan. Ukupna vrijednost energetske obnove i radova iznosi više od tri milijuna eura, pojasnio je gradonačelnik.
Ulaznice kreću u prodaju u srijedu 26. studenoga od 10 sati, u Kulturnom multimedijskom centru i putem interneta. Cijene karata kreću se od 12 do 18 eura, ovisno o mjestu sjedenja.
– Grad Bjelovar i ove je godine pokrovitelj koncerta s 44 tisuće eura. Unatoč rastu troškova, uspješno smo zadržali stabilnost projekta. Usto, zbog novih izvlačećih tribina uvedeno je i dodatno sjedenje, pa će na parteru biti postavljeno više od 470 stolica, dok će bočne tribine biti kao i prije, najavio je Mladen Medak Gaga, producent Božićnog Gala koncerta.
Ovogodišnje gala izdanje donosi i određene novosti u konceptu. Iako će tradicionalni dramski dio ostati, organizatori najavljuju drukčiji pristup, koji žele zadržati kao iznenađenje do samog koncerta.
– Program se sastoji od kombinacije klasičnih božićnih pjesama u novim aranžmanima i razigranih, publici dobro poznatih skladbi. Cilj je održati dinamiku i ritam koncerta bez “praznih hodova”. Aranžmane potpisuju Bruno Bišćan, Jurica Bajović, Klara Lavriješa i Jan Lovšin, dodaje Medak Gaga, dodavši da vjeruje kako će veliku pozornost privući nastup talentirane 14-godišnje Chriztel koja je pjevala na inauguraciji predsjednika i pobijedila na Supertalent showu.
Božićni Gala orkestar i ove će godine voditi bjelovarski maestro Bruno Bišćan, koji ističe kako je veliki naglasak stavljen na uključivanje bjelovarskih glazbenika. Uz renomirane soliste nastupit će i Ženski zbor Vox Feminae te Komorni ženski zbor Glazbene škole Vatroslava Lisinskog.
– Poanta koncerta je pokazati što Bjelovar ima, od izvrsnih glazbenika do mladih talenata koji su budućnost ove lijepe glazbene priče, rekao je Bišćan, dodajući da je ponosan što orkestar i dalje uspijeva okupiti veliki broj domaćih umjetnika. Publika će moći čuti i poznate vokale poput Tajči i Antonelle Doko, kao i mladi duo Eni i Vjeko Juričića, naglasio je Bišćan.
Hrvatska radiotelevizija koncert neće prenositi uživo, već snimati, s tim da će termin emitiranja na televiziji biti naknadno određen. Zasad je potvrđeno da u Bjelovar dolazi 48 članova HRT-ove tehničke i produkcijske ekipe.






