Poznati detalji nesreće koja je zatvorila državnu cestu: Krenuo je pretjecati pa udario prvi auto pa drugi pa treći…evo kako je završio

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

U prometnoj nesreći koja se u utorak, 25. studenoga, oko 14.10 sati dogodila u Klokočevcu, lakše je ozlijeđen 19-godišnji vozač koji je, prema policijskom izvješću, nesreću i izazvao.

Mladi vozač upravljao je automobilom bjelovarskih registarskih oznaka te je započeo pretjecanje na dijelu kolnika s isprekidanom središnjom linijom, no pritom se nije uvjerio da to može učiniti na siguran način. U pokušaju pretjecanja prednjim desnim bočnim dijelom udario je u stražnji lijevi dio vozila kojim je u istom smjeru upravljao 49-godišnji vozač. Unatoč sudaru, 19-godišnjak je nastavio manvaru i prešao u suprotnu prometnu traku, u koju je nailazio automobil zagrebačkih oznaka. Njegovo je vozilo tada prednjim lijevim dijelom udarilo u automobil kojim je iz suprotnog smjera propisno upravljao 33-godišnjak.

Od jačine udara vozilo 19-godišnjaka zanijelo se po kolniku te je desnim bočnim ogledalom zahvatilo još jedno vozilo – križevačkih oznaka – kojim je, ispred 49-godišnjaka, upravljao 25-godišnji vozač. Automobil mladog vozača zaustavio se na sredini kolnika, dok je vozilo zagrebačkih oznaka odbačeno na bankinu, gdje je udarilo i oštetilo prometni znak.

Ozlijeđeni 19-godišnjak prevezen je vozilom Hitne medicinske pomoći u Opću bolnicu „dr. Anđelko Višić“ Bjelovar, gdje su mu utvrđene lakše tjelesne ozljede.

Zbog očevida, promet na dijelu državne ceste bio je privremeno obustavljen od 14.50 do 16.15 sati, a vozila su se preusmjeravala okolnim pravcima.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!