
Ljubav prema knjizi još uvijek živi: Pogledajte koji su učenici briljirali na književnom kvizu
Međuškolski književni kviz i ove je godine, 15. travnja okupio brojne ljubitelje čitanja i dobre knjige. II. Osnovna škola Bjelovar bila je domaćin, a natjecanje se održalo u prostorijama Veleučilišta u Bjelovaru.
Za ovogodišnje natjecanje učenici su čitali knjigu Mondrian iz Lepe Vesi autorice Nade Mihaljević. Pitanja za kviz osmislile su knjižničarke Katarina Belančić Jurić, Suzana Pušić, Vjeruška Štivić i Branka Mikačević, koje su se pobrinule da kviz bude izazovan, ali i poticajan za sve sudionike. Sudjelovalo je ukupno 12 ekipa iz škola Bjelovarsko-bilogorske županije.
Najuspješnija je bila ekipa III. osnovne škole Bjelovar koja je osvojila prvo mjesto. Pripremila ih je knjižničarka Margareta Kovačić. Drugo mjesto zauzela je ekipa Osnovne škole Garešnica. Pripremila ih je knjižničarka Margareta Cvitanović. Treće mjesto osvojila je ekipa Osnovne škole Slavka Kolara Hercegovac i njihova knjižničarka Barbara Evaj. Čestitamo svim sudionicima na trudu i znanju!
Nakon natjecateljskog dijela, učenici su imali priliku uživati u pripovijedanju priča koje su izveli učenici 2. razreda II. OŠ Bjelovar: Klara Tabar, Nora Bosorić, Nika Adžam i Ivor Matić. Za njihov nastup zaslužne su učiteljice Sanja Bartolčić i Sniježana Kranželić.
Program je nastavljen književnim susretom s autoricom Nadom Mihaljević, što je bio poseban doživljaj za sve sudionike. Na susretu je prikazana i video najava knjige Mondrian iz Lepe Vesi koju su snimili učenici 5.e razreda II. OŠ Bjelovar, učiteljica Snježana Kos, knjižničarka Rajna Gatalica i učitelj Goran Kruno Kukolj.
Ovaj događaj još je jednom pokazao kako učenici i dalje rado posežu za kvalitetnim knjigama te da ljubav prema čitanju itekako živi među mladima.




