[FOTO] Garešnica: Čak 56 ribolovaca iz cijele Hrvatske stiglo na novogodišnji kup. Padao rekord do rekorda…
GAREŠNICA – Sportski ribolovci oprostili su se od 2023. godine druženjem i natjecanjem na jezeru ‘Skresovi’ u Garešnici.
Naime, 32. izdanje Novogodišnjeg kupa u lovu ribe udicom na plovak okupilo je na jezeru ‘Skresovi’ rekordan broj natjecatelja, a pao je i rekord kupa.
Čak 56 ribolovaca iz cijele Hrvatske stiglo je u Garešnicu. Pao je i rekord ovog natjecanja kojeg ribolovci organiziraju od 1990. godine (natjecanje nije održano samo 1991. zbog rata i 2020. zbog korone). Prošlogodišnji rekord natjecanja, također ostvaren na jezeru ‘Skresovi,’ 11.425 grama ulova Mensura Rošića iz Murskog Središća, ove je godine oborio Mario Matić iz Sopja (ŠRD Bjelovar), koji je za četiri sata ribolova ulovio 15.170 grama ribe. Tim ulovom Mario je osvojio ovogodišnji Novogodišnji kup.
Glavni ulov na ‘Skresovima’ bila je babuška, te poneki šaran i usnuli američki somić. Lovilo se gotovo isključivo ‘match’ tehnikom na otprilike polovici jezera. Trebalo je dosta strpljenja, precizna ruka kod hranjenja praćkom daleko od obale, fini sistem na ‘match’ štapu i roli, te dobro oko da se uoči i najmanji titraj wagler plovka, kao i brza reakcija i kontra, da se detektira svaki griz i riba spremi u podmetač.
Sudački dio posla sa svojim pomoćnicima vagarima odlično je odradio Zlatko Šapina iz Garešnice. Za odličnu organizaciju natjecanja svakako treba pohvaliti Vladimira Severa, inače predsjednika nacionalnog ribolovnog saveza HŠRS-a, koji se pokazao i kao pravi majstor „od pečenja“.
Natjecanje je nastavljeno u lijepo uređenom domu ŠRD Ilova Garešnica, koje je bilo odličan domaćin i ove godine ovom natjecanju. U velikoj sali doma najboljim ribolovcima podijeljeni su zasluženi pehari i medalje, dok su svi sudionici dobili prigodne spomen medalje. (Siniša Slavinić/ Bjelovarski list)
REZULTATI NOVOGODIŠNJEG KUPA ’23.
Prvi podsektor: 1. Mario Matić (15170), 2. Tihomir Vondrak (14560), 3. Danijel Hynek (9685), 4. Mladen Meseš (6755), 5. Dalibor Jaguši (5270).
Drugi podsektor: 1. Josip Hegediš (8745), 2. Goran Đerki (7045), 3. Marko Kutlić (6700), 4. Mario Volarić (6700), 5. Alen Kanjka (5030).
Treći podsektor: 1. Dejan Vondrak (7550), 2. Tomislav Studen (6195), 3. Branko Prpoš (3705), 4. Vlado Weber (3485), 5. Ivan Demšić (3340).