Zbog sve češćih poteškoća, škola u fokus stavila mentalno zdravlje djece, evo o čemu je riječ

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Prva osnovna škola Bjelovar jedna je od 14 škola u Hrvatskoj koje su krenule s provedbom dvogodišnjeg projekta “Škola hrabrosti”, koji u svom razvoju i provedbi uključuje školu, roditelje i učenike. U fokusu projekta i svih projektnih aktivnosti nalazi se zaštita mentalnog zdravlja djece.

– Početni koraci su izrada politike škola vezane za zaštitu djece i osnivanje dječjeg savjetodavnog odbora, nakon čega slijedi zajedničko osmišljavanje 16 radionica na nacionalnoj razini na temu zaštite mentalnog zdravlja djece. One će biti objedinjene i objavljene u Priručniku za provedbu programa zaštite mentalnog zdravlja, nakon čega slijedi prezentacija priručnika po školama u svim županijama. Mi smo zaduženi za našu Bjelovarsko – bilogorsku, pojašnjava Martina Supančić, ravnateljica Prve osnovne škole Bjelovar.

Projekt je vrijedan 250 tisuća eura te je sufinanciran od strane Europske unije dok je nositelj Hrabri telefon. Ono što je svakako potrebno naglasiti je prijekopotrebna uključenost roditelja koji će sudjelovati u korisnim, sveobuhvatnim aktivnostima.

– Škole će pomoću priručnika moći lakše provoditi program zaštite mentalnog zdravlja kod svojih učenika. Želja, odnosno potreba za uključivanjem u projekt pojavila se iz razloga što je metalno zdravlje djece u posljednje vrijeme sve češća tema, rekla bih i nekoliko posljednjih godina, posebno nakon perioda korone. Nažalost, činjenica je da velik broj djece ima određene poteškoće i na školama je da nešto po tom pitanju učine, pojasnila je Supančić.

Dodajmo kako će u sklopu projekta biti pokrenuta i web stranica, a škola će po završetku projektnih aktivnosti dobiti titulu Škole hrabrosti.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!