Nakon godina čekanja ova općina konačno dobiva vrtić za stotinu mališana, evo kako će izgledati

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

U Velikom Grđevcu danas je svečano potpisan ugovor za izgradnju matičnog dječjeg vrtića, vrijednog više od četiri milijuna eura. Riječ je o jednoj od najvećih investicija u povijesti općine, a tom prigodom prisutnima su se obratili načelnik općine Tomislav Pavlečić i župan Bjelovarsko-bilogorske županije Marko Marušić.

Načelnik Pavlečić izrazio je zadovoljstvo što nakon gotovo pet godina od same ideje, kreće realizacija projekta koji je od izuzetnog značaja za lokalnu zajednicu.

– Potpisujemo ugovor za izvođenje radova na našem dječjem vrtiću, što je rezultat višegodišnjeg rada – od pripreme dokumentacije, prijava na natječaje, do osiguranja financiranja – rekao je Pavlečić.

Istaknuo je da će izgradnja vrtića biti u potpunosti financirana sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja kroz Nacionalni plan oporavka i otpornosti.

Nakon provedene javne nabave, za projekt ukupne vrijednosti 4 milijuna i 50 tisuća eura s PDV-om,  prijavljeno je šest ponuditelja, što, kako je naveo načelnik, govori o velikom interesu i važnosti ove investicije. Novi vrtić imat će kapacitet za stotinu djece, uključujući i dvije, dugo iščekivane, jasličke skupine za najmlađe.

– Ovo je zaista lijepa priča za budućnost. Veliki Grđevac ima vrtić već gotovo 30 godina, ali on djeluje u prostoru osnovne škole, u najmu, bez mogućnosti proširenja. Potreba za jaslicama bila je jedan od glavnih razloga da krenemo u izgradnju novog objekta. Riječ je o ozbiljnom i nužnom iskoraku, posebno jer danas ‘baka servis’ više nije opcija – bake su većinom zaposlene i ne mogu čuvati djecu. Cilj nam je bio omogućiti mladim obiteljima sigurno mjesto gdje će djeca moći boraviti, od jaslica do vrtića, dok su roditelji na poslu. Ovo je velik korak za budućnost naše djece – zaključio je Pavlečić.

Da projekt ima i snažnu demografsku dimenziju potvrdio je župan Marko Marušić.

– Upornost i ustrajnost dovele su nas do trenutka kada uskoro počinju radovi na izgradnji vrtića. Načelnik je već naglasio koliko taj projekt znači roditeljima i budućnosti Velikog Grđevca – jer ovo nije samo infrastrukturna, već i važna demografska mjera. Roditelji više neće morati voziti djecu u susjedne općine i gradove, već će u novom vrtiću imati stotinjak mjesta za svoje mališane. Najvažnije, projekt će znatno olakšati život mladim obiteljima, zbog kojih ovo sve i radimo – jer oni su budućnost ne samo Velikog Grđevca, već i cijele Bjelovarsko-bilogorske županije i Hrvatske – poručio je Marušić, dodavši kako je upravo ovaj projekt primjer sinergije općine, županije, države i ministarstva.

Izvođač radova na izgradnji dječjeg vrtića „Slatki potok“ je Jozo Topalović, direktor tvrtke Polting iz Vrbovca. Radovi će započeti čim to vremenski uvjeti dozvole. Očekuje se da će novi vrtić značajno doprinijeti podizanju kvalitete života na području općine Veliki Grđevac.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!