Prije uređenja zgrada i uljepšavanja grada, milijuni su stavljeni pod zemlju
LIPIK – U Lipiku se provodi ili je kraju privedeno nekoliko velikih projekata – izgradnja Državne ergele, uređenje Vile dobre vode, gradnja hotela, no Grad je jednako tako ulagao i u ono što se ne vidi, ali bez čega ne mogu funkcionirati – komunalnu infrastrukturu.
-Mi smo radili baš onako školski, prije nego smo krenuli s ozbiljnim projektima smo zakopali u podzemlje. To su oni projekti koje ne voli nitko jer se prekopa cijeli grad – smije se gradonačelnik Vinko Kasana.
No, to je nešto što se mora napraviti i u čemu je Lipik bio uspješan.
-Uspješno smo sa susjednim gradom Pakracom završili projekt aglomeracije, odnosno sada ga završavamo s pročistačem. Mislim da je to jedan od rijetkih projekata aglomeracije koji je napravljen besprijekorno, završili smo ga u zadanom roku bez većih problema čega smo se bojali jer je ovisilo dosta toga o vremenskim uvjetima, a i projekt je bio ogroman, više od sto milijuna tadašnjih kuna – navodi gradonačelnik.
Završavaju se projekti pročistača.
-Jedan pročistač je u Dobrovcu i on sakuplja otpadne vode iz naša dva grada i on je pri kraju. Još nekoliko dana i mislim da će dobiti dozvolu za rad, a drugi pročistač koji nas posebno veseli je na području Poljane. On se isto završava, kanalizacija je ondje napravljena prije desetak godina, ali je ostao pročistač i uspjeli smo osigurati sredstva i za njega. On je namijenjen naseljima Poljana i Antunovac – kaže Kasana.
Ni to nije sve.
-Dobili smo građevinsku dozvolu za kanalizaciju u Marinom Selu, a projektiramo ju za Klisu, Brezine. Mi na našem području imamo više od 95 posto pokrivenost vodovodnom mrežom, a cilj nam je isto postići s kanalizacijom jer je to preduvjet razvoja – zaključuje lipički gradonačelnik.