Županija brine za pčelare: Svi koji su se javili na natječaj dobili financijsku pomoć

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Na OPG imanju Obad u Gornjoj Petrički župan Marko Marušić danas je potpisao ugovore o dodjeli sredstava potpore pčelarima s područja naše županije.

Ukupna vrijednost iskorištenih potpora je 85 tisuća kuna i to za  dvije namjene-potpora za kupnju pčelinjih pogača i potpora za uređenje izgradnju, dogradnju i unutarnje uređenje prostora za punjenje i skladištenje meda.

-Pčelarima s područja naše županije dodijelili smo potpore u visini od 85 tisuća kuna, a dobili su ih svi koji su se javili na javni poziv. Ovim mjerama podupiremo očuvanje pčelinjeg fonda na području županije. Posebno ističem mjeru potpore za kupnju pčelinjih pogača koju smo kreirali upravo u razgovoru s pčelarima. Uskoro ćemo potpisati ugovore i s ostalim poljoprivrednicima koji su se javili na naš javni poziv. Ove godine podnijeta su 822 zahtjeva što je gotovo dvostruko više nego u 2021. godini. To je rezultat međusobnog uvažavanja i razgovora s njima – kazao je Marušić.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!