Kako diše cestovna infrastruktura na području općine Hercegovac?
HERCEGOVAC – Imsovac-Ilovski Klokočevac cestovna je ruta na području općine Hercegovac koja najbrže vodi do grada Daruvara, a ujedno se radi o prometnici koja veže općine Hercegovac i Končanicu. Zbog toga je uz poticaj Bjelovarsko-bilogorske županije i ŽUC-a ta cesta postala prioritet.
– Sada kada je riješena cesta Imsovac-Ilovski Klokočevac vraćamo se u onaj ciklus za ceste koju su asfaltirali prije dvadesetak godina moji prethodnici i tadašnji ŽUC. Te se ceste pomalo zdolaze zbog čega je potrebno ulagati u njihovo održavanje – navodi načelnik Boro Bašljan.
Hercegovac je kao općina dobro prometno povezan jer se nalazi između dvije državne ceste.
– Nalazimo se između dvije državne ceste, dva pravca Bjelovar-Daruvar te Virovitica-Kutina. Često se naše ceste koriste kao poveznice za skraćivanje puta između te dvije državne ceste ili kao rezervni pravci u trenucima kada su državne ceste iz nekih razloga zatvorene. Zato je dosta veliki teretni promet kroz nas koji oštećuje ceste. Vjerujem da već sljedeće godine možemo sa ŽUC-om razgovarati o sljedećim zahvatima – zaključuje Bašljan.