Novi prvenstveni poraz bjelovarskih futsalera: Ovoga je puta bolja bila Podstrana

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

PRVA HRVATSKA FUTSALSKA LIGA – 4. KOLO SEZONE 2025./2026.:

MNK PODSTRANA – MNK BJELOVAR 5:3

Novi vikend i nova akcija za futsalere Bjelovara. Naime, nakon što su oni prošloga petka, 31. listopada rezultatom 3:6 kao gosti u varaždinskoj dvorani „Graberje“, u sklopu šesnaestine finala hrvatskoga Kupa savladali momčad Fotexa, tako zapravo došavši do prvoga trijumfa u sezoni 2025./2026., ova je subota, 8. studeni bila rezervirana za četvrto kolo 1. hrvatske futsalske lige. Izabranicima trenera Vedrana Cvitkovića ono je donijelo gostovanje u Omišu kod sastava Podstrane s tim što je semafor poslije 40 minuta ovoga brzoga, nadasve atraktivnoga sporta pokazivao 5:3 za domaćine. Dakle, vrlo kratko je trajalo bjelovarsko slavlje, odnosno, vrlo brzo su se naši momci vratili u prvenstvenu realnost.

Ako hoćete još preciznije, oni niti u četvrtom pokušaju nisu uspjeli maknuti „krumpir“ sa svog bodovnog salda te i dalje čvrsto drže zadnju, 10. poziciju drugog ranga hrvatskog futsala. Da niti ova priča za njih neće dobro proći na svjetlo dana izašlo je već u prvom poluvremenu. Naime, na predah se otišlo s uvjerljivih 4:0 za dalmatinsku družinu prepunu prvoligaških zvijezda, a iz koje se ističe Josip Kolobarić – nekadašnji član omiškog Olmissuma. Isto tako, tu je Marin Jukić – donedavni strateg splitske Torcide koji, unatoč činjenici što je mlad iza sebe ima podosta utakmica. Dakle, jasno je da su Bjelovarčani pred sobom imali jako težak zadatak uz napomenu da je Cvitkovićev posao otežan brojnim ozljedama, bolestima pa i obvezama pojedinaca u velikom nogometu.

Sva imena teško je pobrojati s tim da su igrači koji su participirali ponovo izuzetno teško branili prekide. Dokaz ovog navoda jest to što su futsaleri Podstrane čak tri od četiri pogotka u prvih 20 minuta postigli upravo iz outa ili kornera. Svakako, stavka koja je na ovoj razini nedopustiva uz napomenu da su se u strijelce upisali Stipe Vrdoljak (5.), Josip Milićević (8., 15.) i Vicko Radić (20.). Stoga, pedesetak okupljenih gledatelja na tribinama moglo je biti izuzetno zadovoljno viđenim, no valja naglasiti kako je MNK Bjelovar propustio velik broj prilika. Dakle, ponovo je zakazala realizacija, međutim, „resetirale“ su se Cvitkovićeve snage tijekom odmora. To nas dovodi do toga da su u istoj minuti – 26. suparničku mrežu tresli Ivan Đurak te Branko Artić.

No, niti tu nije bio kraj. Naime, odlično je branio kapetan Nikola Beljan, dok se Dino Pačko u 34. minuti pobrinuo za smanjenje na 4:3. U prijevodu, još veća krila sada su dobili naši majstori. Uvidjeli su da su i igrači Podstrane samo ljudi, „stresli“ okvir gola vratara Mate Sliška koji je kao pobjednik izašao i iz duela „jedan na jedan“ s već spomenutim Artićem. Također, Sliško je zajedno sa svojim suigračima odolio i svemu što su Bjelovarčani kreirali u zadnje dvije minute prilikom riskantne igre s igračem/vratarom. Stoga, ovdje možemo govoriti i o nedostatku sportske sreće za našu momčad s tim što je ona u 40. primila pogodak u prazno. Precizan je za konačnu razrješnicu ponovo bio Vrdoljak.

Sve u svemu, zaključak glasi – hrabro su pali MNK-ovci na ovom teškom gostovanju, ništa im se ne može zamjeriti, ali isto tako, igra se za bodove kojih još uvijek nema na kontu. Dakle, već sada s ogromnom strepnjom čekamo povratak bolesnih i ozlijeđenih, a kako bismo konačno maknuli „krumpir“. Jer, postaje sve alarmantnije. Dok čekamo te povratke futsalerima Bjelovara (onima zdravima) preostaje trenirati i pripremati se za iduću nedjelju, 16. studeni kada u dvoranu ovdašnje 1. osnovne škole stiže momčad Splita. Prvi sučev zvižduk začut će se u 15 sati.

 


PODIJELI S PRIJATELJIMA!