
Slavonski grad kroz nekoliko krugova daje vjetar u leđa gospodarstvu
Pakrac već godinama kroz nekoliko ciklusa godišnje daje potpore poduzetnicima sa svog područja. Ovih su dana potpisani ugovori u drugom krugu.
-Potpisano je 15 novih ugovora Grada i poduzetnika koji rade na području Pakraca u vrijednosti 36.635 eura – kaže gradonačelnik Tomislav Novinc.
To je nastavak uhodane prakse.
-Time je nastavljen program poticanja zapošljavanja i razvoja poduzetništva na području Pakraca. U prvom krugu smo dodijelili 21 ugovor u ukupnoj vrijednosti od gotovo 40 tisuća eura – navodi.
Ukupno se godišnje provode četiri kruga, a nakon prva dva rezultati su sljedeći.
-Kroz ta dva kruga dodijeljene su potpore za otvaranje jednog novog obrta u drugom krugu, a u prvom krugu za tri nova obrta što je pohvalna brojka od četiri nova obrta na području grada od početka ove godine – zadovoljan je Novinc.
Mjere se prilagođavaju stvarnim potrebama.
-Promjene su već unesene od raspisivanja ova dva kruga. Saslušali smo poduzetnike, ali naravno slušat ćemo ih i dalje i bit će nam drago unijeti i neku novu mjeru u sljedećem razdoblju – zaključuje pakrački gradonačelnik.
