Želimo bolnicu, ali trebaju li je platiti osiromašeni građani?

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Župan na odlasku, Damir Bajs, dva mjeseca prije kraja mandata zadužuje kod banaka stanovnike županije za novih 107 milijuna kuna. Tako je ukupno zaduženje za gradnju Bjelovarske bolnice doseglo 200 milijuna kuna. Bolnica je za mene najvažniji projekt u županiji. Ona je za mene i stranke koje me podupiru apsolutni prioritet. Međutim, kako je građena ta bolnica, to je pravo pitanje, izjavio je kandidat za župana HDZ-a i HSLS-a, Marko Marušić u povodu današnjeg potpisivanja novog zaduženja za gradnju bolnice.

Graditi bolnicu dodatno zadužujući ionako prezadužene stanovnike naše županije, natovariti na leđa građana više od 70% ukupne vrijednosti bolnice, to može svatko. Stanovnici Bjelovarsko-bilogorske županije su već sada dvostruko zaduženiji od stanovnika Zagreba, a cijela Hrvatska priča kako je Zagreb prezadužen. Župan na odlasku, Damir Bajs u dvadeset godina, koliko je na upravljačkim dužnostima, nije bio sposoban osigurati niti jednu trećinu novca za bolnicu, bez dodatnog zaduživanja stanovnika naše županije, a kamoli nas potpuno rasteretiti obveza gradnje i vraćanja kredita. Tim zaduženjem ugrozio je cijeli zdravstveni sustav županije, pa u pitanje dolazi  normalno dnevno funkcioniranje hladnog pogona bolnice, o čemu sve glasnije govore djelatnici i pacijenti. To je za mene pravi problem, a ne jesmo li za ili protiv bolnice. Tko normalan može biti protiv bolnice. Moj cilj je završiti tu bolnicu, ali ne preko leđa građana Županije. Oni ne mogu sami vraćati taj novac i nisu zaslužili da ih Bajs dodatno zadužuje bez njihovog pristanka. Kad postanem župan, o tako važnim pitanjima kao što je zaduživanje građana, raspisivat ću županijski referendum, zaključuje Marušić u svojoj objavi.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!