Domovinski pokret predstavio kandidatkinje za općinske načelnice

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Ženske snage, točnije kandidatkinje Domovinskog pokreta za načelnice jučer su predstavljene u Velikom Grđevci. U kandidaturu za načelnicu Općine Veliki Grđevac tako ide Gordana Bukovec, za načelnicu Općine Nova Rača Sanja Lovreković te za načelnicu Općine Severin Josipa Pećar.

U svom govoru Bukovec je istaknula kako treba ohrabriti mlade ljude na ulazak u privatno poduzetništvo i obrtništvo. Pomoći im u edukaciji i financijski olakšati u poduzetničkim vodama. – Treba nam zajedništvo svih dobronamjernih ljudi kako bi stvorili uvjete za što bolji život u općini, da nam mladi ne odlaze. Poruka braniteljima “probudite se i kritički promišljate spram negativnih pojava u društvu. Nadalje, želja mi je raditi i na zajedništvu jer zadnjih 20 godina u Velikom Grđevcu vlada stranačka netrpeljivost”. Neka ovaj vlak u centru Mato Lovrak krene prema promjenama – zaključila je kandidatkinja za načelnicu Veliki Grđevac Bukovec.

Svoju kandidaturu predstavila je i kandidatkinja za načelnicu Općine Nova Rača.
– Vrijeme je za promjene u Novoj Rači. Nisam ovdje da bih obećala nešto što će biti moguće odmah ispuniti, ali uz pošten, iskren i zajednički rad, vjerujem da ćemo uspjeti puno toga napraviti i poboljšati. Naš cilj je obnoviti ceste u Staroj Rači, Dautanu i Nevincu, napraviti igralište za djecu te postaviti usporivače prometa ispred škole u Novoj Rači. Nadalje, u Drljanovcu stara škola godinama zjapi prazna i smatram da bismo je trebali prenamijeniti u društveni dom koji je tamo prijeko potreban. Predanim radom i zajedništvom za bolje sutra – poručila je Sanja Lovreković

Svoj program za Općinu Severin predstavila je i Josipa Pećar. U svom govoru istaknula je kako je Severin najmanja općina u županiji, s velikim potencijalom koji je neiskorišten. – Naša općina se svakim danom sve više pretvara u starački dom, a zašto, zato što je velika većina mladih ljudi otišla raditi van u inozemstvo. Ima dosta nedostataka koje bih htjela kroz svoj rad ispraviti, ambulanta radi samo dva dana u tjednu, nema dežurstava lokalnog DVD-a, nogometni klub nam je ugašen, također nam je ugašena i braniteljska udruga, broj stanovnika u općini nam se u posljednjih 20 godina prepolovio, a zašto, sve zbog lošeg vođenja politike u općini. Želim da naša općina bude općina svih mještana. Želim da bude općina naše djece, roditelja, baka i djedova, poljoprivrednika, obrtnika i svih ljudi koji žele da naša općina ide u pravom smjeru – kazala je Pećar.

Podršku kandidaturi kandidata svojom nazočnošću dali su pomoćnica glavnog tajnika Domovinskog pokreta Maja Dragašević, te kandidatkinja za županicu Bjelovarsko-bilogorske županije Dubravka Dragašević.

– Drago mi je da predstavljamo žene različitih generacija kao kandidatkinje koje imaju svoje obitelji i svoj posao. Drago mi je da naša stranka okuplja i mladu i staru populaciju te da mladi u nama starijima vide uzlet prema dalje. Naš zadatak bit će briga za branitelje, za starije osobe, malo poduzetništvo, poljoprivredu, kroz osiguravanje raznih subvencija – zaključila je Dragašević.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!