Bit ćemo treća snaga u Županijskoj skupštini i imamo konkretan plan za poljoprivredu!

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

BJELOVAR – Simbolično, ispred Bilogorske košare, ŽO HSLS-a BBŽ predstavio je svoj program za poljoprivredu s kojim izlaze na nadolazeće izbore za Županijsku skupštinu BBŽ.

-Želimo da nas budući župan bolje čuje, želimo postići jedan vid suradnje s novom županijskom vlasti, ali i participirati jer samo tako se nešto može napraviti – poručio je gradonačelnik Bjelovara i predsjednik HSLS-a Dario Hrebak.

– Polako se zahuktava cijela predizborna priča. Jučer po anketi koju smo neslužbeno dobili, lista HSLS-a i nezavisnih načelnika bit će treća snaga u Županijskoj skupštini. Cilj ove županijske liste je da zajedno udružimo snage i da sve ono što smo dobro napravili u našim općinama i gradovima, sada napravimo i u županiji. Imamo partnere, ne stranke nego ljude jer ljudi čine razliku. Ljude koji su u svojim krajevima i općinama već nekoliko mandata i koji znaju kako zadovoljiti potrebe lokalnog stanovništva – poručio je Hrebak.

Poljoprivredi i turizmu, smatra Hrebak, treba vratiti značaj koji zaslužuju.

-Poljoprivreda je bila glavna strateška grana naše županije, a turizam je u začecima razvoja – rekao je Hrebak istaknuvši glavnih pet poruka – gradnja hladnjače za koju već postoji projekt i lokacija, suradnja gradonačelnika i budućeg župana se obnovi pet moderniziranih tržnica na području županije, sto plastenika u iduće četiri godine i pomoć za tisuću mladih OPG-ovaca koji će naslijediti domaćinstva od svojih roditelja.

Na županijskoj listi HSLS-a je i Fredi Pali, nezavisni kandidat i nezavisni načelnik Općine Velika Pisanica koji je inače i lokalni OPG-ovac.

-Najviše me veseli što ću ovoj listi moći pomoći kroz gospodarski dio jer osobno sam sa svojim privatnim poslom ušao u proizvodnju domaćih i prirodnih sokova. Razvijamo posao i vidimo priliku pretočiti ga i na županijski nivo. Ima puno projekata koji još nisu zaživjeli u županiji. Moramo omogućiti korištenje lokalnih proizvoda, a ne onih uvezenih. Znam da je možda lakše koristiti, recimo u školi, sokove pune konzervansa, ali može se prisiliti da svi koriste isključivo domaće proizvode. Iz iskustva vidim probleme i nedostatke, a ulaskom u Županijsku skupštinu možemo pridonijeti boljem razvoju domaćih proizvoda – rekao je Pali.

Načelnik koji se bavi poljoprivredom i koji HSLS-ov program potpisuje je i načelnik Općine Dežanovac Josip Stjepanović.

– Naša općina je poljoprivredni kraj. Imamo preko 2 300 hektara poljoprivrednog zemljišta u državnom vlasništvu kojima raspolažu naši poljoprivrednici. Imamo nešto više od 300 OPG-ova koji su ostali kod nas i rade. Svi proizvodi koji nastaju u našoj općini mogu ići za Bilogorsku košaru, za škole, u bolnice, bolnice. Danas je biti mali obrtnik ili poljoprivrednik teško jer svugdje se moraš samostalno probijati. Od ove godine krenut ćemo sa sufinanciranjem stambenog pitanja mladim obiteljima. Važan nam je opstanak u našoj općini jer u zadnjih desetak godina našu općinu je napustilo preko sto mladih ljudi. Još jedan primjer, prošle godine umrlo je 70 ljudi, a rodilo se 13, to je žalosno – rekao je Stjepanović koji na nadolazećim izborima ide u trgu za treći mandat.

Neizostavan dio HSLS-ove ekipe u Županijskoj skupštini bit će i Marijo Puškarić, vlasnik poljoprivrednog obrta Agro Puškarić iz Kaniške Ive i jedan od najboljih poljoprivrednika u Hrvatskoj.

– Projekti na koje se baziramo prije svega se odnose na male OPG-ove i na manje proizvođače koji su naslonjeni na lokalno tržište. Njima treba omogućiti pristup lokalnom tržištu kako bi jednostavnije funkcionirali i plasirali svoje proizvode. Prije svega, zalagat ću se da proizvođači koji planiraju napraviti korak dalje, osiguraju novi preradbeni kapaciteti u županiji jer to će osigurati ostanak ljudi u našem kraju i nova radna mjesta.

Hrebak je na kraju potvrdio da će predvoditi listu HSLS-a i nezavisnih načelnika. Drugi na listi bit će Igor Brajdić, treća Ivana Jurković Piščević – direktorica Tehnološkog parka u Bjelovaru koja će nositi listu i u Općini Hercegovac, četvrti na listi bit će Fredi Pali, peti Josip Stjepanović, šesti Mario Puškarić, sedmi Slavko Došen – bivši načelnik Zrinskog Topolovca te ujedno kandidat za isto mjesto na skorašnjim izborima. Nije Hrebak htio predstaviti cijelu listu, ali istaknuo je da će na njoj biti preko 40 posto žena.

 


PODIJELI S PRIJATELJIMA!