Zagrepčani pobijedili, Domagojev štit napušta dolinu Neretve prvi put nakon velike pobjede Argonauta

Ekipa Zagreba pobijedila je na 25. Maratonu lađa na Neretvi, od 30 ekipa lađara iz Hrvatske i inozemstva koji su se natjecali za štit kneza Domagoja u utrci od Metkovića do Ploča.

U cilj je ušla nakon nešto više od dva sata i osam minuta veslanja. Druga je ekipa Stabline, treća Crni put Metković.

Ovo je drugi put u povijesti Maratona lađa da štit kneza Domagoja napušta dolinu Neretve, to je osim danas Zagreba uspjelo još lađarskoj ekipi Argonauti iz Bjelovara 2016. godine.

Tradicionalni Maraton lađa na Neretvi, kojeg 25. put organizira Udruga lađara Neretve, počeo je u subotu poslijepodne ispod mosta u Metkoviću gdje je plotunom kuburaške skupine označen start 30 posada.

Riječ je o amaterskom sportskom natjecanju u tradicionalnim autohtonim neretvanskim lađama u kojima lađari preveslaju 22,5 kilometara od Metkovića do cilja u pločanskom zaljevu.

Na današnjem Maratonu od ekipa iz BBŽ najbolje su prošli Šumari koji su osvojili 11. mjesto, ekipa Argo na cilj je stigla 14., a Argosauri su bili 16.