[FOTO] Dan Općine Rovišće: Uskoro će otvorenje tržnice, podijeljena su priznanja, a stiže i sportski centar!

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

U Rovišću je svetom misom u crkvi Presvetog Trojstva, polaganjem vijenaca poginulim braniteljima kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima te svečanom sjednicom obilježen Dan općine.

– Želim ovim putem zahvaliti svima koji su sudjelovali i koji učestvuju u radu Općine. Počevši od predsjednika Općinskog vijeća, svih članova Općinskog vijeća, svih djelatnika Općine Rovišće, svih ljudi koji nam pomažu, a posebno onih ljudi koji su u raznim udrugama i koji pomažu na različite načine, danonoćno su prisutni u svakom trenutku, od vatrogasaca, umirovljenika, sportskih djelatnika i svih onih koji čine život u općini mogućim – ispričao je na svečanoj sjednici načelnik Slavko Prišćan.

Suradnja s drugima

Načelnik se tom prilikom zahvalio i Vladi Republike Hrvatske, načelnicima susjednih općina, županu Bjelovarsko-bilogorske županije i gradonačelniku grada Bjelovara s kojima njeguje dobru poslovnu suradnju.

-Imamo zaista zajedničkih poslova puno. Imamo dosta problema iz prijašnjih vremena, županijskih cesta koje moramo obnoviti, nadam se da ćemo i u tom dijelu bit uspješni jer to nam je zaista zadatak da za naše stanovništvu osiguramo što bolju prometnu povezanost i što kvalitetniji život – osvrnuo se Prišćan.

Suradnjom Županije i Rovišća zadovoljan je i župan Marko Marušić koji je ovom prilikom čestitao načelniku na uspješnom vođenju.

-Uvijek govorim da je naša županija jaka koliko su jake naše općine, koliko su jaki naši gradovi i zaista to daje obol svemu tome. Sam rezultat toga je da s ponosom mogu reći da se naša Bjelovarsko bilogorska županija nakon dugo godina više ne nalazi u društvu najnerazvijenijih županija u Hrvatskoj – istaknuo je Marušić.

Marušić je zadovoljan obolom koji Županija pruža u razvitku općina, najčešće u područjima zdravstva i školstva.

-Veselim se i dalje našim zajedničkim projektima, puno imamo izazova koji su pred nama: Vjerujem da ćemo uspješno odgovoriti na sve to što nas u budućnosti čeka, uvijek govorim ako djelujemo kao ekipa, ako djelujemo kao tim nitko nam ne može biti ravan – rekao je župan.

Gradonačelnik Bjelovara Dario Hrebak istaknuo je kako je nit između Bjelovara i Rovišća neraskidiva, osim one povijesne poveznice iz Domovinskog rata, Hrebak ističe kako bez snažnog Rovišća nema niti snažnog Bjelovara.

-Gospodarstvo koje se razvija u Bjelovaru, ne može se razvijati bez poveznice s Rovišćem i s marljivim, vrijednim ljudima koji rade u Bjelovaru, a onda i ovo što je Slavko spomenuo, kada vidimo sve što se ovdje napravilo, sve što je uloženo u jačanje infrastrukture. Meni je doista drago da prednjačimo zajedno u tome, zbog podrške Vlade Republike Hrvatske, svega onoga što nam je dostupno u obliku europskih fondova, na najbolji mogući način radimo zajedno – pohvalio je Hrebak.

Infrastruktura i kvaliteta života

Načelnik ističe kako je sva infrastruktura koju Općina stvara nebitna ako nema stanovnika koji će ju koristiti, stoga upravo potrebama stanovnika Općine posvećuju puno pažnje.

-Mi jako puno pažnje posvećujemo ljudima koji žive na području Općine i ljudima rade u udrugama. Rekao bih da od samog rođenja pomažemo najmlađima, preko vrtićanaca, osnovnoškolaca, srednjoškolaca, studenata pa sve do ljudi starije životne dobi, naših umirovljenika koji mislim da sjajno rade u svojim udrugama i doprinose životu na našem području – istaknuo je načelnik.

Poboljšanju kvaliteta života u Općini potpomažu i udruge, stoga se trude kulturnim, građanskim i sportskim udrugama stvoriti što bolje uvjete za rad.

-Ne smijemo se zaustaviti, kad jednom kotač stane teško ga je pokrenuti. I zato, uz ovo što smo izgradili, za jedno mjesec dana otvorit ćemo i novu tržnicu koja će biti na raspolaganju svim mještanima i koja će dati jedno novu sliku Općine. Pored te tržnice želimo sagraditi stanove za koje imamo jako puno upita – pohvalio je rad Općine načelnik naglasivši kako te stanove treba prodati mladima koji misle ostati živjeti u Rovišću, a ne za preprodaju.

Sportski centar

Najnovija je vijest da je Rovišću odobren projekt sportskog centra.

-Sportski centar za koji smo dobili sredstava od Ministarstva turizma i sporta i to među prva tri u Republici Hrvatskoj, zajedno s gradom Bjelovarom je posebna priča. To je objekt koji bi trebao biti vrijedan sedam milijuna eura, i koji bi trebao dati jednu novu sliku općine Rovišće, otvoriti prostor za turizam, otvoriti prostor za sve poduzetnike s našeg područja, za proizvođače koji žive, rade na našem području  i plasman robe na takvom području i da ne govorim što ćemo sve dobiti zapošljavanjem mladih ljudi – istaknuo je Prišćan.

Javna priznanja Općine Rovišće

Na svečanoj sjednici dodijeljena su i javna priznanja Općine Rovišće koja se dodjeljuju za angažman i predanost kojom se obogaćuje Općina i doprinosi njenom napretku i razvoju.

Plaketom Općine Rovišće okitili su se:

Tvrtka BKL iz Gornjeg Rovišća, za naročite uspjehe na svim područja gospodarskog, kulturnog i društvenog života od značaja za Općinu Rovišće.

Zlata Medak, učiteljici tehničke kulture s dugogodišnjim iskustvom u školstvu, za osobit doprinos u razvoju Općine Rovišće.

Mariji Jakovljević, učiteljica razredne nastave u Osnovnoj školi Rovišće i voditeljica Učeničke zadruge „sa Srcem“, za osobit doprinos u razvoju Općine Rovišće.

Udruga žena Općine Rovišće s više od 30 članica aktivno sudjeluje u brojnim događanjima, a plaketu je dobila za osobit doprinos razvoju Općine Rovišće.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!