Bjelovarsko-bilogorska županija: HDZ ima razloga za slavlje, Možemo! i Most daleko ispod praga

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

S upečatljivom prednošću u odnosu na prvu sljedeću listu, HDZ je veliki pobjednik EU izbora na području Bjelovarsko-bilogorske županije. HDZ je osvojio čak 38,82 posto glasova u našoj županiji, a slijedi SDP-ova koalicija sa 25,6 posto glasova. Izborni prag u našoj županiji prelazi još samo jedna lista, i to ona Domovinskog pokreta s visokih 9,47 posto.

Niz lista koje su ostale ispod izbornog praga od pet posto vodi kandidacijska lista mlade influencerice Nine Skočak koja je i u ostatku Hrvatske polučila zavidno dobar rezultat. Slijedi liberalna Fairplay lista s osvojenih 3,9 posto glasova, pa Pravo i pravda (3,53 posto), Mostova koalicija (3,30 posto) i tek onda Možemo! S 2,85 posto glasova.

Podsjetimo, na državnoj razini HDZ je dobio šest mandata, SDP-ova koalicija četiri, a Domovinski pokret i Možemo! po jedan mandat.

U našoj županiji Možemo! je ostao daleko od praga, baš kao i Most.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!