[FOTO] Vatreni doček: županijski policajci primili dojavu, a vatrogasci gasili dva požara

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Novogodišnja noć u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji prošle je bez incidenata, izvijestio je zamjenik načelnika Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske Robert Posavac. Prvog dana 2025. godine bjelovarsko-bilogorski župan Marko Marušić i zamjenik gradonačelnika Grada Bjelovara Igor Brajdić tradicionalno su posjetili Policijsku upravu bjelovarsko-bilogorsku, gdje ih je dočekao zamjenik načelnika Posavac sa suradnicima. Tijekom obilaska Operativnog dežurstva i Operativno komunikacijskog centra, voditelj Dario Pranjić iznio je ohrabrujuće podatke o protekloj novogodišnjoj noći.

– Zabilježili smo za vrijeme novogodišnje noći dva manja požara u gradu Bjelovaru. Jedan je bio na građevinskom objektu, a jedan u kontejneru. Oba požara su lokalizirana i ugasila ih je JVP Bjelovar. U Čazmi smo zabilježili jedan incident vezan uz oštećenje tuđe stvari, jer je nepoznati počinitelj bacio bengalku na ceradu ugostiteljskog objekta, koja je i izgorjela. U prometu smo imali dvije prometne nezgode na području Daruvara s materijalnom štetom – rekao je Pranjić zadovoljan jer su na području četiri grada bili organizirani dočeci, ali nije zabilježeno niti jedno narušavanje javnog reda i mira.

Policijska uprava posebno je istaknula zadovoljstvo odgovornim ponašanjem građana koji su dostojanstveno i sigurno proslavili ulazak u novu 2025. godinu i pokazali visoku razinu građanske svijesti i kulture.

Vatrogasci gasili dva požara, a svaka godina im je sve izazovnija

Josip Heger, zapovjednik Vatrogasne zajednice Bjelovarsko – bilogorske županije potvrdio je kako su imali dvije intervencije tijekom noći u Bjelovaru, ali bez ozljeda.

– Na teren su izašli pripadnici Postrojbe Bjelovar, druga intervencija je bila nakon ponoći, ali sve su odradili i vratili se u kasnim noćnim satima. Zašto je došlo do požara, utvrdit će policija, no mi smo svoj dio odradili – pojašnjava Heger koji dodaje da je protekla godina bila izazovna za županijske vatrogasne snage.

– Drago mi je da nismo imali ozlijede vatrogasaca na terenu. Svaka godina je sve izazovnija, ekstremni vremenski uvjeti ne pomažu da bude manje intervencija. Napredak tehnologije koristi i nama kako bi unaprijedili znanja i što bolje odradili intervencije na terenu. Kako bi sustav vatrogastva bio što bolji, nastavljamo s edukacijama i opremanjima – zaključuje Heger koji ističe da svaki grad i općina u županiji sami formiraju proračun za njihove vatrogasne snage, ali uviđaju njihovu važnost jer neke intervencije samo oni mogu adekvatno odraditi.

 

 

 


PODIJELI S PRIJATELJIMA!