Poziv u knjižnicu: Domaći autor o slabostima hrvatskog društva i nedostacima države
U srijedu, 5. veljače u Narodnoj knjižnici Petar Preradović na Studijskom odjelu održat će se predstavljanje knjige “Hrvatska – država koja se samoukida”, autora Davora Dijanovića.
Inače, Dijanović je rođeni Bjelovarčanin, hrvatski novinar, urednik, kolumnist, povijesni istraživač, geopolitički analitičar, književnik i publicist. Od 2008. do danas objavio je više od tisuću članaka, eseja i književnih prikaza o temama iz područja politike, geopolitike, povijesti te kulture.
– Dijanovićeva se knjiga bavi slabostima hrvatskog društva i nedostatcima hrvatske države. U najboljoj tradiciji hrvatske političke esejistike, ona ne zatvara oči pred našim narodnim manama, ali ih nikad ne razotkriva na način koji bi potkopao samopouzdanje i vjeru u neminovnost pobjede. Ona je, dakle, ono što mora biti smisao djelovanja hrvatskog intelektualca: poziv na nastavak borbe, borbe koja nije samo obveza, nego je i povlastica našeg naraštaja, rekao je Tomislav Jonjić.
Uz autora sudjelovat će i Tomislav Jonjić, Damir Pešorda i Matija Štahan.