Evo jedan izvrstan prijedlog kamo ovog vikenda pobjeći i doživjeti pravu jesen!

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Od petka do nedjelje (3.-5.10.) u Ivanić Gradu će se i ove jeseni okupiti svi ljubitelji bilo kojeg oblika tikvi, bundeva, tikvica i buča, kako god vam bilo drago za reći, na još jednom, 21. izdanju Bučijade. To je najznačajnija poljoprivredna manifestacija u Hrvatskoj koja promovira jednu namirnicu – buču i njezine proizvode. Iako se, konkretno bučino ulje, u Hrvatskoj proizvodi manje nego maslinovo, i dalje dominiar u jesenskoj gastronomiji kontinentalne Hrvatske.

– Očekuju vas tri dana prodajnog sajma bučinog ulja i ostalih rukotvorina. Živimo s generacijom Z i milenijalcima koji jako vole jesenski urediti dom. Bit će puno dekoracija za uređenje kuće, a i park će obilovati jesenskim dekoracijama – kaže Ana Gašparović, direktorica Turističke zajednice Ivanić Grada.

Novitet je i vježbanje s bućicama, ali ne utezima već prirodnim bučama, koje će voditi Mario Valentić i održat će se u subotu u 12 i 30.

– U subotu i nedjelju imat ćemo radionice prirodne kozmetike s bučom, koja je vrlo pogodna za kozmetiku. Imat ćemo uživo i natjecanje cvjećara u izradi dekoracija – kaže Gašparović i napominje da će svaki dan manifestacije zatvoriti koncertima koji počinju u 20 sati, a ove godine nastupaju Frajle, Doris Dragović i Grše.

Dođite bez brige – vlakom

Program u petak starta već u 10 sati. Dolazite li možda na manifestaciju iz Zagreba, dobra vijest je da ne morate ići svojim automobilom.

Bučko ekspres prometuje sva tri dana manifestacije. Kreće iz Zagreba u 9:58, a oko 11 sati stiže u Ivanić Grad. Prema Zagrebu kreće oko 17:15, a vi možete provesti šest sati u našem gradu. On staje na stanicama Maksimir, Sesvete, Dugo Selo i Ivanić Grad – pojašnjava.

Još niste sigurni trebate li u Ivanić Grad za vikend?

– Trebate doći i probati najbolja bučina ulja Hrvatske, najbolje pivo od buče, uživati u dječjim sadržajima, fotografirati se uz naše dekoracije i kući ponijeti prekrasne uspomene, ali ipak ostavite buče u parku – zaključuje kroz smijeh Gašparović.

FOTO: Facebook Bučijada – Ivanić Grad


PODIJELI S PRIJATELJIMA!