Započela groznica Crnog petka, evo zašto trebate čitati sitna slova

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Stiže Crni petak, posljednji petak u studenom kada trgovci popustima pokušavaju potaknuti kupnju. Iako sve više ljudi kupuje online, dio građana i dalje obilazi fizičke trgovine kako bi provjerio isplati li se potraga za popustima.

Najveći oglašeni popust koji smo zatekli u samom centru Bjelovara iznosi 50 posto, ali uz važnu napomenu kako se popust obračunava tek na blagajni i vrijedi samo za kupnju iznad 15 eura. U praksi to znači da se veća ušteda ostvaruje tek pri nešto većim iznosima računa.

U jednoj trgovini popust je jasan i primjenjuje se na sve – 20 posto bez dodatnih uvjeta. U drugoj trgovini odjećom popusti ovise o načinu plaćanja: 30 posto za gotovinu, a 25 posto za kartice. Postoji i trgovina koja na drugi kupljeni artikl daje popust od 30 posto, dok se prvi plaća po punoj cijeni.

Većina sniženja startala je oko 24. studenog i traje do kraja mjeseca, što kupcima ostavlja nekoliko dana za obilazak i usporedbu cijena.

Kupcima se preporučuje da čitaju uvjete popusta, provjere prethodne cijene i procijene radi li se o stvarnoj uštedi. U usporedbi s akcijama u SAD-u, domaći popusti i ove godine ostaju skromniji, no i dalje ima prilika za one koji žele uštedjeti i pažljivo biraju.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!