
Turirao pred preplašenim ovcama pa dobio batina od čobana
Općinski je sud u Bjelovaru osudio trojicu muškaraca zbog nasilnog sukoba koji se dogodio 26. kolovoza ove godine u Lončarici, kada je prepiranje zbog ovaca na cesti eskaliralo u fizičko nasilje.
Sukob je izbio oko 18 sati na državnoj cesti D28, kada su 32-godišnjak i njegova majka tjerali ovce preko ceste, a u jednom trenutku tamo je velikom brzinom stigao 43-godišnji motociklist. Motociklist je naglo zakočio i turirao motor pred ovcama, koje su se uplašile i počele bježati, a čoban i motociklist su se počeli svađati.
Dvojica su jedan drugome više puta opsovali majku, a onda je verbalni sukob prerastao u fizički obračun. Priskočio je na mjesto događaja i čobanov 57-godišnji otac, koji je sa sobom donio čekić i metalnu šipku.
Napad čekićem i metalnom šipkom
Otac je zamahnuo metalnom šipkom pokušavajući udariti motociklista, koji se u tom trenutku izmaknuo. Nakon toga mu se sin zatrčao i udario desnom nogom u lijevu stranu tijela, zbog čega je motociklist pao na cestu zajedno sa svojim motociklom.
Kada se podigao, otac ga je udario metalnom šipkom po leđima.
Daljnji sukob spriječili su prolaznik koji je naišao kamionom, i čobanova majka. Stali su tijelima između zavađenih i razdvojili ih.
Kazne za sve troje
Sutkinja Općinskog suda u Bjelovaru osudila 32-godišnjaka i njegovog 57-godišnjeg oca na novčane kazne od 400 eura zbog narušavanja javnog reda i mira. Obojica su pokazali “izrazitu upornost u ostvarivanju prekršaja”, kako stoji u presudi.
Motociklista je dobio nižu kaznu od 300 eura jer je priznao krivnju i iskreno se pokajao. Bila mu je to olakotna okolnost, iako je ranije bio prekršajno kažnjavan tri puta.
Nitko od trojice nije zadobio vidljive tjelesne ozljede, a ponuđenu liječničku pomoć su odbili.






