
Iskoristite vikend najbolje što možete: Evo kakvo nas vrijeme očekuje
Vedro nebo i obilje sunca obilježavaju kraj veljače, a iako su jutra i dalje hladna, dnevne temperature posljednjih dana sve više podsjećaju na rano proljeće. Stabilne vremenske prilike nastavljaju se i tijekom vikenda, uz iznadprosječno tople poslijepodnevne sate i tek manju mogućnost promjene početkom novog tjedna.
Kako ističe prognostičar Kristijan Božarov, jutros je u većini krajeva osvanulo vedro, ali osjetno hladno. Temperature su se kretale oko nule, mjestimice i koji stupanj ispod, pa je zabilježen slab mraz. Ponegdje se pojavila i kratkotrajna magla, no prevladava vedro vrijeme, a sunce je već od ranih sati iznad horizonta.
Tijekom dana slijedi brzi porast temperature. Očekuje se još jedan stabilan i sunčan dan, uz slab vjetar pretežno jugoistočnog smjera. Najviša dnevna temperatura u poslijepodnevnim satima kretat će se uglavnom između 15 i 19 stupnjeva Celzijevih. Najtoplije će biti u Moslavini, Banovini i na Kordunu, gdje se očekuje 18 do 19 stupnjeva, dok će u sjevernijim krajevima temperature dosezati 16 do 17 stupnjeva. Riječ je o vrijednostima koje su visoke za kraj veljače, a pritom se radi o temperaturama izmjerenima u hladu, dok je na suncu osjet dodatno topliji.
No, nakon zalaska sunca ponovno slijedi osjetnije zahlađenje. Noć će biti prohladna, s temperaturama koje će se do jutra spustiti blizu nule.
Subota donosi nastavak stabilnog, suhog i sunčanog vremena. Nakon hladnog jutra, dnevne temperature ponovno će rasti na 16, 17, 18, a ponegdje i do 19 stupnjeva. Očekuje se ugodan, gotovo proljetni dan, idealan za boravak na otvorenom. Slične vremenske prilike zadržat će se i u nedjelju – jutro hladno, dan sunčan, uz mogućnost prolaznog porasta naoblake prema večeri sa zapada. Temperature će i tada biti između 15 i 19 stupnjeva.
Početak novog tjedna donosi nešto više oblaka, a u ponedjeljak je ponegdje moguća i slaba, kratkotrajna kiša. Ipak, prevladavat će suho i natprosječno toplo vrijeme. Dnevne temperature zadržat će se između 15 i 20 stupnjeva, dok će i noći tijekom sljedećeg tjedna biti nekoliko stupnjeva toplije nego ovih dana.
