![[FOTO] Ponos bjelovarskog sporta zasjao u novom ruhu: Završena velika obnova kultne dvorane](https://www.klikni.hr/wp-content/uploads/2026/06/DVORANA-EUROPSKIH-PRVAKA-.jpg)
[FOTO] Ponos bjelovarskog sporta zasjao u novom ruhu: Završena velika obnova kultne dvorane
Gradonačelnik Bjelovara Dario Hrebak danas je sa suradnicima, projektantima i izvođačima radova predstavio završene radove na obnovi Dvorane europskih prvaka, jednom od najprepoznatljivijih sportskih objekata u gradu. Riječ je o projektu ukupne vrijednosti 2,5 milijuna eura, od čega je 1,7 milijuna eura osigurano iz ITU mehanizma, dok je preostalih 800 tisuća eura financirao Grad Bjelovar.
Predstavljajući projekt, Hrebak je istaknuo kako je riječ o jednom od najvećih ulaganja u sportsku infrastrukturu posljednjih godina te naglasio da je uz obnovu dvorane prethodno provedena i energetska obnova cijelog školskog kompleksa.
– Kada se zbroje sva ulaganja, procjenjujem da je u Dvoranu europskih prvaka i pripadajuće objekte uloženo između tri i tri i pol milijuna eura. Dobili smo energetski obnovljenu IV. OŠ, obnovljen objekt i modernu dvoranu koja će služiti generacijama sportaša i učenika, rekao je bjelovarski gradonačelnik.
Zahvalio je pritom svim sudionicima projekta, od djelatnika gradske uprave i ITU odjela do projektanata, izvođača i brojnih bjelovarskih tvrtki koje su sudjelovale u realizaciji radova.
Projekt obnove proveden je kroz ITU mehanizam u okviru Integriranog teritorijalnog programa, a pročelnica Upravnog odjela za provedbu ITU mehanizma Andreja Posarić istaknula je kako je riječ o prvom završenom projektu unutar poziva za razvoj višenamjenske infrastrukture.
– Korisnik projekta bio je Grad Bjelovar, dok je partner bila IV. OŠ. Projekt je završen u ugovorenim rokovima te predstavlja prvi uspješno dovršeni projekt među pet ugovora potpisanih u sklopu ovog poziva, naglasila je pročelnica Posarić te dodala kako se ovdje ne radi samo o sportskoj infrastrukturi, već i o prostoru koji će imati važnu edukativnu i društvenu funkciju za širu zajednicu.
Projektant Hrvoje Malčić iz tvrtke M Plan izrazio je zadovoljstvo konačnim izgledom obnovljene dvorane.
– Bio je to zanimljiv i izazovan projekt zbog značaja koji ovaj objekt ima za Bjelovar i njegovu sportsku povijest. Na kraju smo svi zadovoljni rezultatom, a vjerujem da će i korisnici prepoznati kvalitetu izvedenih radova, zaključio je Malčić.





















