
Calisthenics i street workout privukli brojne posjetitelje Terezijane
U sklopu ovogodišnje Terezijane u Bjelovaru održan je program calisthenicsa i street workouta koji je privukao velik broj posjetitelja svih generacija. Program je organizirao Bjelovarčanin Dinko Drmačić, student četvrte godine marketinga na Fakultetu ekonomije i turizma „Dr. Mijo Mirković” u Puli, s ciljem promicanja sporta, zdravog načina života i aktivnog provođenja slobodnog vremena među mladima.
Program je započeo predstavljanjem calisthenicsa i street workouta, nakon čega su posjetitelji mogli pogledati demonstraciju zahtjevnih elemenata poput muscle upa, front levera, back levera, Hefesta, one arm back levera i stoja na rukama. Među najviše pažnje privukli su upravo Hefesto i one arm back lever, koji se smatraju među najzahtjevnijim vještinama u ovom sportu.
U programu su sudjelovali i gosti iz Zagreba – Luka Pavković, osnivač Street Workout Sesveta, te Luka Prgin, koji su zajedno s Dinkom Drmačićem izveli niz atraktivnih elemenata i publici približili sport koji posljednjih godina bilježi sve veću popularnost.
Osim demonstracijskog dijela, organizirani su i izazovi za publiku u kojima su se posjetitelji mogli okušati u sklekovima, zgibovima i drugim vježbama te osvojiti nagrade koje su osigurali sponzori.
– Ovim programom željeli smo pokazati da se uz volju i upornost mogu postići odlični rezultati bez potrebe za skupom opremom ili teretanom. Nadam se da smo barem dio mladih potaknuli da se više bave sportom i isprobaju calisthenics i street workout – rekao je organizator Dinko Drmačić.
Drmačić je zahvalio Gradu Bjelovaru na prilici da street workout postane dio programa Terezijane, kao i partnerima i sponzorima koji su podržali organizaciju događaja.
Velik interes publike i pozitivne reakcije pokazali su da je program izazvao veliko zanimanje, a organizatori se nadaju da će street workout i idućih godina biti dio Terezijane.




