3. HNL SJEVER Ždralovčanima naslov jesenskih prvaka

Pobjedom 2:3 nad Poletom iz Križevaca u 14. kolu 3. HNL Sjever, NK Mladost iz Ždralova osvojila je titulu jesenskih prvaka. Odlučujuća utakmica nije bila nimalo laka. Mladost je na ovo gostovanje otputovala bez standardnih igrača pa je trener Nikola Papac ekipi morao promijeniti pozicije. U prvom poluvremenu situacija nije izgledalanajbolje i u 39. minuti pada gol za Križevčane. Samo tri minute kasnije Ždralovčani dolaze do izjednačenja preko Trupca kojemu je ovo bila prva utakmica nakon stanke zbog ozljede. Zbog svih problema u prvom poluvremenu, Papac je odlučio promijeniti formaciju, što se ispostavilo kao jako dobra odluka. Prvi plod nove formacije pao je u 54. minuti, a samo tri minute kasnije, Ždralovčani zabijaju i svoj treći pogodak na utakmici. U 73. minuti Križevčani su zabili iz jedanaesterca, a posljednjih 15-ak minuta igre Mladost je bila bez jednog igrača zbog kartona. Trener Mladosti Nikola Papac kaže kako je u konačnici zadovoljan ishodom.

-Nije bilo lako, jedno vrijeme imali smo i igrača manje, no na kraju su prevladali sreća i naša kvaliteta, tako da sam zadovoljan – poručio je Papac, čija je Mladost kraj jesenskog dijela prvenstva na vrhu ljestvice dočekala s 35 bodova. Drugi je Polet s bodom manje, a treći Tehničar s 27 bodova.