Devet golova u finalu Kupa Hrvatske

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Dinamo je osvojio hrvatski nogometni Kup nadigravši Istru 1961 rezultatom 6:3. Velika Gorica tresla se jučer od golova koji su samo padali i to na obje strane.

Dinamo je u utakmicu ušao kao favorit, te je u prvom poluvremenu svakako opravdao tu činjenicu, završivši ga s tri gola, dok Puljani njihovu mrežu nisu zatresli niti jednom. Istra se probudila u početku drugog poluvremena, pa su tako zabili 2 gola u samo 60 sekundi. Dinamo se udaljio na 4:2, Puljani su se potom opet približili još jednim golom, no kvaliteta modrih na kraju je prevladala i do kraja utakmice zabili su još dva gola.

Za Istru je dva gola u 60-ak sekundi zabio Taichi Hara, dok je treći gol postigao Šime Gržan. Golove za modre postizali su Mislav Oršić, koji je zabio dva komada, Arijan Ademni, Lovro Majer, Josip Šutalo i Mario Gavranović.

Dinamo je ovom pobjedom osvojio dvostruku krunu i zabilježio jednu od najuspješnijih sezona u povijesti kluba, a sve pod vodstvom Damira Krznara, neočekivanog trenera modrih.