Transrodna plivačica preplivala konkurenciju za 38 sekundi

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Lia Thomas još prije dvije godine bila je muškarac i natjecala se u muškoj konkurenciji, a danas je prva transrodna studentica sportašica. Lia je među najboljim plivačicama u SAD-u i možda dobije priliku za osvajanje naslova prvakinje države kažu s njenog sveučilišta.

Lia, koja se prije ovog nastupa natjecala u muškoj kategoriji, nakon što je promijenila spol i dobila dozvolu za natjecanje, sad se natjecala na državnom natjecanju američkih sveučilišta u ženskoj kategoriji.

Pobijedila je tri utrke i postavila rekorde natjecanja. U utrci na 200 yardi bila je brža od drugoplasirane za 7 sekundi, na 500 yardi za 14 sekundi, dok je apsolutno izdominirala utrku na 1650 yardi i pretekla drugoplasiranu za 38 sekundi.

Neki smatraju da Lia ima prednost pred ostalim natjecateljicama jer je rođena kao muškarac te ima duge udove i građu tijela. Lia je na to prokomentirala samo kako je takve komentare i očekivala i pitala se hoće li nastaviti plivati.