Dinamovci izgubili na Maksimiru, rezultat moraju ‘čupati’ u Grčkoj

ZAGREB – U prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka Dinamo je na Maksimiru s 1:2 izgubio od grčkog prvaka AEK-a. Modri su bolje ušli u utakmicu i dominirali prvim dijelom, pa su na odmor otišli s prednošću od 1:0 nakon fantastičnog gola Marka Bulata iz slobodnog udarca u 39. minuti. Dinamo je imao nekoliko prilika i u drugom dijelu, ali Bulat i Emreli nisu bili dovoljno precizni. Nastavak susreta pripao je AEK-u koji je izjednačio u 59. minuti pogotkom Stevena Zubera, a konačnih 1:2 je postavio Kostas Galanopoulos koji je šokirao Maksimir zabivši u 90. minuti. Grci su preko Domagoja Vide mogli i povećati vodstvo, ali je Dominik Livaković bio siguran na golu i s ukupno tri obrane u posljednjim minutama susreta svoj klub ostavio u igri. Modri će tako preokret tražiti u uzvratnoj utakmici koja se već u subotu igra u Ateni. Pobjednik odlazi u zadnje kolo kvalifikacija za Ligu prvaka u kojem ga čeka belgijski Antwerpen. Utakmica je osim zbog sporta budno praćena i zbog sigurnosnih razloga, pa valja reći da su na aerodromu zaustavljena četiri navijača AEK-a kojima je zabranjen odlazak na utakmicu, a zagrebačka policija je prije utakmice kod dijela Bad Blue Boysa pronašla palice, pirotehniku i maske. Dinamo uz to čeka i koju će mu kaznu ‘odrezati’ UEFA zbog bakljade na utakmici do koje je došlo unatoč upozorenju krovne europske nogometne organizacije da i zbog jedne petarde ili baklje slijedi kazna.