Rukometašice poražene na domaćem terenu, Bjelovarski rukometaši izdominirali protiv Vidovca

Pomalo iznenađujuće, u zaostaloj utakmici 12. kola 1.HRL za rukometašice, Bjelovarčanke su u Dvorani europskih prvaka izgubile od igračica Dalmatinke iz Ploča 26:23. Gošće su bolje ušla u utakmicu i povećavale razliku pa se na odmor otišlo s “+8” Dalmatinki. Svoju su dominaciju nastavile i u drugom poluvremenu, a posljednjih desetak minuta utakmice, Bjelovarčanke su ih sustigle i utakmicu završile s ne tako velikom razlikom. Što se golova tiče, domaću ekipu predvodile su Antonia Oremović s 8, Karmen Paštar s 5 i Lea Vukojević s tri pogotka, a loše nisu bile ni golmanice, jer je Karmela Pokopac obranila sedam udaraca na gol.

Pozitivan niz nastavili su pak rukometaši Bjelovara koji su slavili u drugoj utakmici proljetnog dijela prvenstva 1. Hrvatske rukometne lige, svladavši RK Vidovec 31:26. Najviše je poena na domaćem terenu zabio Fabijan Grubišić, novo pojačanje Bjelovarčana, čak 10, a slijede ga Tibor Jurjević s pet i Mislav Trninić s četiri. Inače, Bjelovarčani su od početka utakmice nametnuli tempo kojeg gosti nisu mogli stići, i pet minuta prije kraja utakmice imali nedostižnih “+9”. Rukometaši iduće kolo gostuju kod RK Metalca, najvećeg konkurenta za drugo mjesto koje donosi kvalifikacije za Premierligu.