Sjajna Sara Đurković u svoj Bjelovar donijela badmintonsko zlato, imamo i ostale rezultate drugoga kruga nacionalnoga kupa

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Svoj dio kolača ovoga sportskoga vikenda uzeo je i badminton. Naime, odigran je drugi krug hrvatskoga kupa s tim što je domaćin subotnjeg nadmetanja bio Čakovec (kategorije U11, U15 i U19), dok je nedjeljna uzbuđenja ugostila Koprivnica. Tamo su gledatelji uživali u kategorijama U13 te U17. U obje ove priče svoje je predstavnice imao BK Bjelovar, a najuspješnija je bila Sara Đurković.

Ovdje govorimo o badmintonašici koja se među igračicama do 11 godina starosti okitila zlatnom medaljom uz napomenu da se naša Sara okušala i u U13 kategoriji gdje je zauzela solidnu 11. poziciju. „Trinaestica“ je donijela i osmo mjesto Lore Kalem, odnosno 12. Iris Roksandić. Najstarija članica ove ekspedicije – Nika Lazić morala se zadovoljiti šestom pozicijom u „devetnaestici“.

Stoga, zaključak je da je moglo biti bolje, međutim, ako gledamo s druge strane, treba reći da je ovo za djevojke još jedno lijepo iskustvo. I zato, uz čestitke na postignutome te veliku podršku već sada se veselimo budućim badmintonskim izazovima.

Foto: Badminton klub Bjelovar 

 


PODIJELI S PRIJATELJIMA!