Slovenac jurio zaobilaznicom 132 kilometra na sat!

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

U srijedu 21. travnja održan je ROADPOL-ov Speed Marathon, odnosno 24-satni nadzor brzine na području cijele Europe, koji se organizira jednom godišnje.

Akcija se na području naše županije provela na 63 lokacije, kontrolkirano je 234 vozila, od kojih je njih čak 209 bilo u prekršaju. Od tih vozila njih 48 je utvrđeno zaustavljanjem vozila od strane policijskih službenika, a 161 prekršaj utvrđen je korištenjem tehničkih sredstava bez zaustavljanja samih vozača.

Prema statističkim podacima za 2020. godinu, od 237 osoba koje su boginule u prometnim nesrećama, njih 45% poginulo je zbog nepropisne i neprilagođene brzine. Na Speed Marathonu ove je godine najveća brzina u našoj županiji zabilježena na Sjevernoj obilaznici i iznosila je 132 km/h na dionici na kojoj je dozvoljeno 80 km/h, a izmjerena je kod osobnog automobila slovenskih registracijskih oznaka kojim je upravljao 55-godišnjak.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!