Gorak poraz Mladosti iz Ždralova u najvećem derbiju 3.HNL

Danas je u Svetom Martinu na Muri odigran veliki derbi 3. HNL Sjever između prvoplasirane ekipe Poleta i drugoplasirane Mladosti iz Ždralova.

NK Polet – NK Mladost (Ž) 2-0

Nakon gotovo savršenog drugog dijela prvenstva gdje je Mladost iz Ždralova odigrala samo jednu neodlučenu utakmice, a sve ostale pobijedila, stigao je prvi proljetni poraz koji je poprilično udaljio Ždralovčane od naslova prvaka.

Domaćini su poveli u 28. minuti pogotkom Mihalića, a pogodak za konačnih 2-0 je postigao Dejan Glavica u 70. minuti. Valjda istaknuti da su oba gola Ždralovčani primili nakon prekida.

Prije ovoga susreta Polet je bio vodeća momčad prvenstva s 54 boda, dok je Mladost imala 53 . Sada je prednost Poleta narasla na velikih četiri boda.