Od sutra se “napucajte” u domaćim restoranima za sitne pare

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Restorani Taverna, Roko, Bjelovar, Terasa, Vila Garić, izletište Na malenog brijegu, kavana Queen, seljačko domaćinstvo Mihoci – Vrata Bilogore, bistro Kod bake, gostionica i kavana Ana, hotel Garić i vinarija Coner čine popis od 12 ugostiteljskih objekata koji već od sutra, 18. studenog, pa sve 28. studenog sudjeluju u manifestaciji Dani okusa hrvatske tradicije – Okusi bjelovarsko-bilogorskog kraja“. Njihovi će gosti u narednih 10 dana moći uživati u obrocima koji će uključivati slijed od tri tradicijska jela po cijeni već od 95 kuna.

-Ovo je treća godina kako se održavaju Dani okusa hrvatske tradicije, a naša županija je uključena od samog početka. U ovoj nacionalnoj manifestaciji sudjeluje 101 restoran diljem Hrvatske, a među njima i 12 s područja naše županije. Svi oni u svojoj ponudi nude tradicijska jela – kaže je Marcel Medak, direktor županijske Turističke zajednice. Jedan od ugostiteljskih objekata koji sudjeluje u ovom projektu je bistro Kod bake iz Garešnice čija vlasnica Danijela Crnjak Andri ističe kako njezin bistro svojim gostima tijekom čitave godine poslužuje tradicijsku hranu.

-Mi smo zaista istinski nositelji tog branda. Smješteni smo na međi između Bilogore i Moslavine pa okusima malo idemo prema jednoj pa malo prema drugoj strani, no ostajemo vjerni tradiciji. Sada svojim gostima nudimo dva menija. U onom za 95 kuna imamo juhu od buče, seljački tanjur koji čine krvavice, dinstano zelje, krumpir i šnenokle, a druga ponuda se sastoji od juhe, svinjske kračice, krumpira, vrganj, strudle te čaše škrleta – otkriva Crnjak Andri.

 

 

Foto: Krugaresnica.info


PODIJELI S PRIJATELJIMA!