Skromna pobjeda protiv Armenije bila je dovoljna da Hrvatska osvoji vrh

Hrvatska nogometna reprezentacija zasjela je na vrh ljestvice skupine D kvalifikacija za odlazak na EURO 2024. 1-0 gostujućom pobjedom protiv Armenije u Erevanu.

Nakon uvjerljivog slavlja protiv Latvije u Rijeci, Hrvatska je ovaj “mini ciklus” zaokružila i minimalnom pobjedom u Armeniji.

Pogodak odluke zabio je Andrej Kramarić u 13. minuti postigavši 26. gol u 77. nastupu u hrvatskom dresu i trenutačno je peti strijelac u povijesti naše reprezentacije.

Hrvatska je dominirala od prve minute, kontroliravši ishod. Pobjeda “Vatrenih” je mogla biti i uvjerljivija što i potvrđuje podatak od čak 25 udaraca prema suparničkim vratima, dok je domaćin uputio sedam udaraca, pri čemu samo dva u okvir gola.

Hrvatska sada ima 10 bodova iz četiri susreta, isti broj bodova, ali uz susret više ima i druga Turska, dok je Armenija treća sa sedam bodova iz pet susreta. U skupini su još Wales s četiri i Latvija bez bodova. Te dvije reprezentacije igrat će od 20.45 sati u Rigi.   (KN, HINA, FAH)