Bjelovarski učenici s intelektualnim teškoćama osvojili tri medalje na natjecanju u Poreču

BJELOVAR – Učenici Centra za odgoj, obrazovanje i razvojnu podršku Bjelovar na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava za učenike s intelektualnim teškoćama u Poreču, osvojili su čak tri medalje, dva zlata i jedno srebro.

Zlato su osvojili učenica Barbara Špoljarić u trčanju na 80 metara i Marko Rožman u bacanju loptice od 200 grama. Barbara Špoljarić je osvojila još jedno srebro u skoku u dalj s mjesta.

Na natjecanju su sudjelovali i učenica Katarina Gubić i učenik Dario Majetić, koji su se istakli u natjecanju. Iz Centra poručuju kako su ponosni nas svoje učenike i trenere Vedranu Šimunić, prof. kin. i Zorana Ćuića, prof. Kin.

Na natjecanje se prijavilo 58 centara/škola. Ukupno se prijavilo 359 učenika (219 dječaka i mladića te 140 djevojčica i djevojaka). Učenike je na natjecanju pratilo 130 voditelja. Na natjecanju su nastupili škole/centri iz 20 županija.